10 شرکت خودروسازی معتبر در جهان برای استفاده از سیستم ترمز AEB در محصولاتشان اعلام آمادگی کردند. اداره ملی امنیت ترافیک بزرگراهها در آمریکا (NHTSA) و موسسه بیمه برای ایمنی بزرگراه (IIHS) استفاده از سیستم ترمز AEB  در خودرو ها را به لیست موارد ایمنی توصیه شده خود افزودند. این امر پس از طی مراحل حقوقی و برآوورد میزان لزوم استفاده از این فناوری جدید در خودرو ها ، توسط وزارت حمل و نقل ایالات متحده اجباری خواهد شد.
لیست خودروسازانی که اعلام آمادگی کردند شامل شرکت های آئودی، بی ام  و ، فورد ، جنرال موتورز، مزدا، مرسدس بنز، تسلا ، تویوتا، فولکس واگن و ولوو که تویوتا و نیسان هم امسال اضافه خواهند شد.

سیستم ترمز AEB

سیستم ترمز AEB نشان داده که میتواند باعث کاهش چشمگیر تصادفات بخصوص تصادفات از جلو به عقب خودرو ها شود. این سیستم از سنسور، دوربین و لیزر برای شناسایی خطرات جلوی وسیله نقلیه استفاده میکند و همچنین قادر است به طور خودکار ترمز بگیرد.

براساس آمار  IIHS و NHTSA این سیستم میتواند جراحات ناشی از تصادفات جاده ای را تا 35 درصد کاهش دهد. باتوجه به اینکه 10 خودرو ساز امسال این سیستم را روی محصولات خود سوار میکنند این میزان کاهش میتواند بسیار بیشتر شود.

منبع motortrend