چاپ مدارهای الکتریکی روی پوست که از جنس طلا می باشد به مدت محدود و قابل تمدید توسط محققان دانشگاه توکیو توسعه یافته است. محققان با استفاده از الکترود های نانومش قادر به ساخت این نوع مدار الکتریکی شده اند. این نوع از مدارها خاصیتی دارد که کمتر باعث خارش میشود و به عنوان سنسوری برای اندازه گیری وضعیت جسمی افراد در شرایط های گوناگونی مثل مراقبت های پزشکی یا انجام فعالیت های ورزشی استفاده میشود.

مدارهایی که تاکنون برای پوست ساخته شده است بصورت فیلم یا ورق های لاستیکی روی پوست قرار میگرفت و از آنجایی که این نوع از مدارها خاصیت عبور عرق و هوا را نداشتند باعث خارش و التهاب پوست میشدند. اما این تیم با استفاده از یک نوع ماده مخصوص محلول در آب و توسعه الکترود های نانومش و اسپری کردن طلا به این محلول ، موفق به ساخت مدارهایی با ضخامت 70 تا 100 نانومتر شده است.(هر 100 نانومتر 0.0001 میلیمتر است)

این مدار با تماس با آب پاک نمیشود و با وجود سنسورهای الکتریکی میتوان جرکت ماهیچه ها را بر روی گوشی مشاهده و اندازه گیری کرد. این نوع از مدارها افراد را از پوشیدن سنسورهای اندازه گیری نظیر ساعت و… که گاهی سبب ناراحتی در هنگام خواب و یا جاهایی که قادر به استفاده از آنها نباشیم میشود رهایی میسازد. همچنین سبب میشود بتوان اطلاعات دقیق تر و کاملتری از شرایط بدن بدست آورد.

این نوع از مدار روی پوست 20 نفر آزمایش شده است وتاکنون نشانه ای مبنی بر التهاب و خارش دیده نشده است.