امروزه به دلیل قیمت بالای سوخت، بخصوص بنزین رانندگان می بایست در هنگام سوخت گیری دقت بیشتری داشته باشند تا در هدر رفتن پولشان جلوگیری کنند. در این مطلب به مواردی اشاره شده است که با انجام آنها میتوانید بنزین بیشتری زده و پول کمتری بدهید.

1. هنگامی بنزین بزنید که خودرو خنک است

به لحاظ علمی مایعی که خنک تر است سنگین تر است. این بدین معنی است که وقتی خودروتان خنک است باک بیشتر پر میشود و بخارات بنزین در بالای سطح مایع مانع نمیشود. بنابراین توصیه میشود در اواخر شب یا اوایل صبح اقدام به سوخت گیری کنید.

2. زمانی که نفت کش در حال پر کردن مخازن پمپ بنزین است سوخت گیری نکنید

بسیاری از مردم نمیدانند اما این نکته بسیار مهم است زیرا زمانی که کامیون های نفت کش در حال پر کردن مخازن زیر زمینی پمپ بنزین ها هستند مقدار زیادی رسوبات چسبیده به مخزن کامیون وارد پمپ ها میشود و وقتی شما همزمان اقدام به سوخت گیری میکنید این رسوبات وارد باک خودرو و موتور آن میشود و صدمات زیادی به خودرو وارد میکند. بنابراین بهتر است در این مواقع به پمپ بنزین دیگری بروید.

3. نازل بنزین را تا آخر فشار ندهید

نازل های بنزین معمولا سه سرعته هستند (آهسته، متوسط ، سریع). استفاده از سرعت زیاد به منظور عدم اتلاف وقت به نظر منطقی می رسد اما برای جیب شما خیر. در بالاترین سرعت نازل، بنزین به صورت بخار فرار میکند در نتیجه شمارنده پمپ بنزین بالا میرود اما باکتان پر نشده که اصطلاحا شما به جای بنزین هوا زده اید. بنابراین سرعت متوسط بهتر است.

4. گاهی از بنزین سوپر استفاده کنید

استفاده از بنزین سوپر (به جز کسانی که خودروهای اسپرت و گران قیمت دارند) انتخاب اول نیست اما بنزین های معمولی هم سودمندی بنزین سوپر را ندارند. بنزین های سوپر به دلیل افزودنی هایی که داخل خود دارند علاوه بر افزایش بازدهی موتور خودرو سبب تمیز شدن آن نیز میشوند و رسوبات داخل سیلندر را تا حدی پاک میکنند. بنابراین استفاده از بنزین سوپر هر سه باک توصیه میشود.

5. از انژکتور شور استفاده کنید

استفاده از انژکتور شورها برای خودرو های انژکتوری و برای خودروهای دیزلی اکتان بوستر ها و پاک کننده های مخصوص توصیه میشود. اسپری های انژکتور شور قیمت زیادی ندارند اما تا سالها هزینه های موتور خودرو را کاهش میدهند.